דת = יהדות ?

השאלות הנשאלות עכשיו הן ? מהי דת ?

האם יש קשר בין דת ליהדות ?

דת – הדת נתנה ביום  קבלת לוחות הברית /תורה והיא מכילה בתוכה את תריי’ג המצוות .

יהדות- היהודי הראשון היה אברהם אבינו ולא מישום שהוא נולד ככה או מישום שאימו היתה יהודיה  אלה מישום שהוא הכיר במציאות הבורא בפעם הראשונה .

יהדות היא דרך חיים המאפשרת את קיום הדת כהלכתה, אין הכוונה חלילה לומר כי אדם האינו מקים /שומר הוא אינו יהודי ,אלה שהדת נתנה לכולם ויש מי שבוחר האם לקיים אותה וללכת בדרכיה או לקים חלקית , לשנות אותה , להוסיף ואף לגרוע.

אנו חיים במדינת ישראל יהודים לצד אומות נוספות , ארץ ישראל הוקמה על מנת להיות לבית לכל יהודי העולם למרות שעוד לא כולם התכנסו בה יודעים הם כי זהו ביתם .

בארץ שלנו יש אוכלוסיות מגוונות עם שלל דעות ומעשים וזה בסדר כך זה דרך העולם –במאמר הבא הרחיב יותר על אופן הדעות והבאתן אל הפועל ,אין המאמר בא לפגוע באף אחת מין הדעות  חלילה!

אני אישית  מאמינה בדרך החיים היהודית ובחרתי אותה מיתוך בחירה בלב שלם.

היהדות והתורה הן דרך חיים שכבר באה בחבילה אחת מוכנה וניתנה לנו ע”י האלוקים , נכון שהיא לא משתנה אך אם זאת יש הפוסקים והמתירים לגבי הלכות שיתאימו לדורינו ולזמננו , לעיתים נראה כי יש האנשים שהתבלבלו מעט וכנראה שלקחו את המושכות של אלוקים .

אלוקים ברא עולם , עולם שמלא בכל טוב עבור בני האדם , אלוקים השקיע כול כך ליצור עולם מופלא זה ולאחרו יצר את האדם שיהנה מהעולם אך כמו כל יצרן הנחה אותנו בהנחיות ברורות מה עלינו לעשות ומה פחות עדיף לצורך המשך קיומינו ואריכות ימינו שהרי מי יודע טוב יותר מהיצרן שיצר את המוצר ? , אלוקים ידע שהוא ברא עולם וברא את בני האדם ונתן להם את התורה שהיא הוראות יצרן הוא כמובן ידע שבני האדם שברא חכמים ונבונים ויהיו להם דעות שונות שתובילנה אותם למעשים שונים אך עדין רצה בקיומם ,

אך מה שבטוח שאלוקים לא התכוון ליצור פלגים בעם ולא חילוקים ובטח שלא כל אחת יוקרא בשמות שונים ויובדל בעדות שונות וכן אני מודעת לכך שכל משפחה הגיע מארץ אחרת לישראל וכל משפחה הגיע ארצה עם המנהגים והדעות שלה אך מדוע אנו לא מתאגדים ועושים דרך אחת ללכת בה –דרך של ארץ ישראל ולא רק זאת אלה שגם בתוך ישראל קמות להן אגודות שונות ומשונות ואם זה לא בין עדות זה בתוך האוכלוסיה הכוללת של העם ויוצרת מחלוקות ריבים ולעיתים מלחמת אחים ?!

כאשר הגיעתי לגיל 18 כבר הייתי מיושבת בדעתי זאת לאחר שאספתי את מחשבותי וידעתי בדיוק מי אני ובעצם עד היום אני יודעת ובטוחה וכך גם גדלתי שיש לאלוקים רק עם אחד ומיוחד שרק לו הוא החליט ונתן את הוראות היצרן המיוחדות שאמורות להגן על בני האדם אם ידעו ללכת על פיהן. ובשורה התחתונה אני יודעת שיש אלוקים אחד ועם אחד שקשורים זה בזה כאב ובנו , אז מדוע קמות להן עוד קבוצות שמקריאות את עצמן בשמות וחושבות שהן יותר קרובות לאבא? מי יודע להאריך קרבה ומרחק ? האם זה בעיני המתבונן ? מיהו הבשר ודם היכול לשפוט לב של אדם ? מהן כל הקבוצות הקמות? בעם חוץ מעינין העדות יש קבוצות שמקיראות עצמן “מסורתיות”, “דתיות”, “חילוניות “, “חרדיות” האם קבוצות אילו שבעם יש להן אלוקים אחר? האם הן פונות בתפילה בשעת צרה בצורה אחרת , שונה? מדוע הדרוג הזה בעם מדוע אין כבוד מלא בין כולם ? למה לא כולם שווים בעיני האדם? שהרי בעיני האלוקים כולם כן שווים !! בעיני האלוקים כולנו בניו וכל אחד מקיים את ההוראות שלו כפי יכולתו  או  בשלב שלו כל אחד כמה זמן שלוקח לו ואפילו שישנם אילו שלא מקימים את התורה והמצוות וכן  מאמינים באלוקים האם הם שונים ?

איני רואה כלל מקום בעולם הזה להתפלגויות ויותר מזה איני מקריאה את עצמי או משייכת לאף אגודה שמקריאה את עצמה בשמות שהיא החליטה עליהם , אני רק יהודיה שנולדה בישראל ומשתדלת לעקוב ולקיים כמה שיותר את רצון הקל .

כמו כן כאשר אלוקים הוריד אותנו לעולם הזה הוא ידע כי יש בו לא מעט פיתויים שבני האדם יצתכו לעמוד בהם ולכן הכווינם איך לעמוד בהן .וכן העולם שלנו הוא עולם גשמי עם לא תעבוד לא תרוויח כסף  ולא תוכל לקנות לחם לעצמך ולבני משפחתך , נכון כי הפרנסה מגיע  מהשמים וכספו של אדם קצוב לו מראש השנה ועד סופה אך עדין ללא ההשתדלות של האדם זה לא יקרה .

אשמח לשמוע את דעותיכם בעינין!

(בהזדמנות זו אני ממליצה לצפות בסדרה המענינת של אמנון לוי “חרדים “)

http://docu.nana10.co.il/Article/?ArticleID=893856&sid

  

עלינו rotem